Jak dbać o siebie holistycznie?
Jak dbać o siebie holistycznie?

Jak dbać o siebie holistycznie?

Holistyczne podejście do życia to takie podejście, które skupia się nie tylko na jednym, wybranym jego zakresie, ale chce opanować wszystkie. Jeżeli podchodzimy do naszego życia holistycznie, to jest ważne dla nas zarówno nasze zdrowie, jak i uroda, a także stan naszego ducha. Niczego od siebie nie oddzielamy i wiemy, że to wszystko jest ze sobą sprzężone i jedno wynika z drugiego.

Pobrane z s3.party.pl

Zdrowy tryb życia to nie tylko skupianie się na ciele, ale też zrozumienie go w kontekście duszy.

To podejście, które pokazuje nam, że stan naszego zdrowia i nasz wygląd jest bezpośrednim odzwierciedleniem naszych myśli i tego, co o sobie sądzimy. Wszystko, co rozgrywa się w naszej podświadomości, przekłada się także na stan naszego zdrowia. Nic nie ginie w tym holistycznym świecie. Leczenie i pielęgnacja powinny przebiegać po skumulowaniu ze sobą tych trzech aspektów. Człowiek wszak nie jest tylko organizmem, ani także nie jest umysłem. Jest sprytnym połączeniem tych aspektów, które dają całość. Jeżeli więc chcemy o siebie dbać, to musimy zwracać uwagę na różne rzeczy, zarówno na to, co jest w naszym wnętrzu, jak i na to, co jest poza nim.

Leczenie powinno leczyć nie tylko ciało, ale i duszę. Ćwiczenia muszą ćwiczyć nie tylko mięśnie, ale i serce w ujęciu takim filozoficznym. Dieta nie może żywić tylko naszych tkanek, ale również nasze duchowe wnętrze. Kosmetyki mają dodawać krasy nam w całości, a nie tylko twarzy. Na pierwszy rzut oka jest to trudne do zrozumienia, ale tak naprawdę wszystko jest ze sobą integralnie połączone. Nie można wpływać na jedną rzecz, pomijając inną, bo się to nie uda, albo będzie po prostu wykonane nie tak, jak trzeba. Medycyna wschodu wie o tym już od dawna i to rozumie. My ten powinniśmy to teraz zrozumieć i zacząć stosować.

- autor artykułu