Jak dbać o swoją kondycję?
Jak dbać o swoją kondycję?

Jak dbać o swoją kondycję?

Kondycja każdego z nas jest rzeczą bardzo ważną, zależy nam przecież na tym, żeby przez cały czas czuć się dobrze i na tym, żeby dobrze wyglądać. Jeżeli chcemy, to możemy swoją kondycje znacząco poprawić, oczywiście nie będzie to wykonane z dnia na dzień, ale trzeba będzie na to przeznaczyć trochę czasu. Jeżeli chcemy trenować swoją kondycję, to musimy wiedzieć o tym, że tego nie robi się tak o, trzeba na to sporo czasu i przede wszystkim zapału, trzeba na to także odpowiedniego planu, bo bez planu nie da się tego zrobić. Jeżeli mamy plan, to możemy skutecznie dbać o swoje zdrowie i o swoje ciało. Z pewnością należy zacząć od diety, dieta to podstawa, podstawą jest też odpowiednie nawodnienie organizmu.

Organizm ludzki jest zbudowany w bardzo mądry, wręcz idealny sposób, ale należy go traktować, jako maszynę. A każda maszyna jak wiemy potrzebuje odpowiedniej konserwacji, żeby mogła działać tak, jak należy. Jeżeli nie konserwujemy swojej „maszyny”, to w szybkim tempie zauważamy, że nie działa ona tak, jak powinna. Kluczem do sukcesu może być więc tutaj odpowiednia aktywność fizyczna, zdrowa dieta, suplementacja, a także unikanie stresu. Stres powoduje zakwaszenie organizmu tak samo, jak białkowe i mocno węglowodanowe jedzenie.

To natomiast doprowadza do znaczących zmian w płynach ustrojowych i w samych tkankach, a także do chorób i gorszego samopoczucia. Jeżeli chcemy dbać o kondycje, to musimy unikać tego zakwaszenia.

- autor artykułu