victoriastyle.pl
Rola aktywności fizycznej

Rola aktywności fizycznej

Kto z nas nie chciałby przez cały czas być piękny i szczupły. Teraz szczupłe ciało z zarysowanymi mięśniami to prawdziwy kanon urody i każda kobieta, która patrzy na siebie krytycznym okiem, dąży do tego, żeby nie przybierać na wadze. Utrzymanie szczupłej sylwetki nie jest natomiast proste, bo niektórzy ludzie mają tak jakby wrodzoną tendencje do tycia, bez względu na to, czy jest ona genetyczna, czy też czysto psychologiczna.

Pobrane z bi.gazeta.pl

Wydaje się, że utrzymanie szczupłej sylwetki jest trudniejsze z wiekiem i rzeczywiście coś w tym jest. Im więcej mamy lat, tym metabolizm jest wolniejszy, a tkanka tłuszczowa łatwiej się odkłada. Jeżeli więc chcemy mieć szczupłą i piękną sylwetkę, musimy przede wszystkim trzymać właściwa dietę.

W diecie nie powinno być zbyt dużo węglowodanów prostych. Powinna być ona zbilansowana, tak, żeby nie doskwierał nam głód jakościowy, który często mylony jest z jakościowym. Przynajmniej połowę przyjmowanego przez nas jedzenia powinny stanowić warzywa i owoce za wyjątkiem tych owoców, które zwierają dużo cukrów (banany, brzoskwinie lub ananasy w syropie).

W przypadku problemów z utrzymaniem wagi warto też wypijać dużo wody źródlanej lub zielonej herbaty, które oczyszczają organizm z toksyn i sprzyjają odchudzaniu. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia dawka ruchu. Nie muszą być to forsujące ćwiczenia, wystarczą takie, które będą przez cały czas choćby w niewielkim tempie stymulowały nasz metabolizm do spalania tkanki tłuszczowej. W Internecie i w książkach jest wiele porad na temat tego, jak utrzymać ładną sylwetkę. Są one jednak bardzo ogólne, a przy dużych problemach z wagą lepiej jest się skonsultować z dietetykiem, który ustali plan indywidualnie dla nas.

- autor artykułu